КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ ЛІЦЕЙ»

Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій

І етап

21 жовтня 2022 року

Час виконання олімпіадних завдань – 4 години. Для розв’язування кожного з 4-х завдань учасник має право використовувати тільки відповідний завданню програмний засіб і його можливості.

У розпорядженні учасника олімпіади надані файли з вихідними даними (папка Учаснику ).

ЗАВДАННЯ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

(Зберегти результат роботи в файл з назвою advertising.ppsx )

Створіть презентацію реклами Фестивалю повітряних зміїв відповідно до зразка (файл Зразок. mp 4 ).

Презентація має бути створена у форматі демонстрації . Перехід на другий слайд здійснюється автоматично. Перехід з другого слайду на решту здійснюється при натисканні на відповідну зону (1, 4, 5 та кемпінг). З кожного слайду передбачено повернення до другого слайду з картою.

Зміна зображення та тексту на слайді з інформацією про кемпінг відбувається автоматично.

ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР

(Зберегти результат роботи в файл з назвою invitation.dotx , invitation.docx )

Створіть шаблон ( invitation.dotx ) листівки-запрошення за зразком (файл Зразок.pdf ). Розмір листівки А5. В останній рядок дата та час має вставлятися автоматично.

На основі шаблону сформуйте запрошення для всіх людей зі списку, який розміщено у файлі people.xls та зберегти їх у файлі invitation.docx .

Рисунок 16

Зразок однієї сформованої листівки-запрошення

Рисунок 15

Зразок вихідного файлу із запрошеннями (містить 111 запрошень)

Учаснику заборонено використовувати в текстовому процесорі при створенні документу, форматуванні символів, абзаців і сторінок зразки рішень з файлів (скріншотів).

ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ

(Зберегти результат роботи в файл з назвою balloons.xlsx )

1. У таблиці balloons.xls створіть новий аркуш «Інформ_табло».

2. Використовуючи дані аркуша «Інформація» створіть інформаційне табло, за яким користувач може обрати із випадного списку назву повітряної кулі та отримати інформацію про кулю.

Рисунок 3

3. Розрахуйте необхідний об’єм кулі з воднем для підняття вказаної кількості пасажирів у повітря. Вагу оболонки не враховувати. Щільність водню 0,09 кг/м 3 , щільність повітря 1,29кг/м 3 . Вважати середню вагу одного пасажира 80 кг (об’єм кулі прямопропорційний добутку кількості пасажирів та середньої ваги одного пасажира, оберненопропорційний різниці щільності повітря та водню).

4. За заданою кількістю пасажирів та розрахованим об’ємом кулі, видати кількість доступних куль.

БАЗИ ДАНИХ

(Зберегти результат роботи в файл з назвою air_balloons.accdb )

Засобами СКБД MS Access створіть та заповніть реляційну базу даних (дані для створення таблиць знаходяться в файлі air_balloons.xlsx та папці Foto ).

1. Створіть базу даних (далі БД) air_balloons.accdb . БД має складатися з чотирьох таблиць з назвами «Учасники», «Категорія учасників», «Етап» та «Характеристики куль» .

У таблиці «Учасники» зберігаються відомості про учасників фестивалю. У таблиці «Категорія учасників» містяться відомості про існуючи категорії, у таблиці «Етап» – про етапи проходження фестивалю. Таблиця «Характеристики куль» відображає відомості про назву кулі, її стислий опис та містить фото кулі.

2. Встановіть зв’язки між таблицями.

3. Дані таблиць імпортуйте з файлу air_balloons.xlsx

4. Стартова форма запускається автоматично при відкритті БД.

Рисунок 1

Стартова форма

Кнопка «Список всіх учасників» відкриває форму «Список учасників» із списком всіх учасників фестивалю.

Кнопка «Список учасників за етапом участі» відкриває форму «Етап» із можливістю відображення списку учасників за певним етапом.

Кнопка «Порівняння вікових характеристик учасників» відкриває форму «Статистичні дані» .

Кнопка «Інформація про кулі» відкриває форму «Характеристики куль» .

Кнопка Рисунок 5 відкриває форму «Діаграма» .

Кнопка Рисунок 6 здійснює вихід з додатку MSAccess.

Кожна з форм, яка відкривається з форми «Стартова» , мають з’являтися поверх стартової форми в окремому вікні.

5. Форми БД:

˗ Форма «Список учасників» виводить усіх учасників за категоріями. Вихід з форми відбувається тільки натисканням кнопки Рисунок 7 .

Рисунок 8

˗ Форма «Етап» в залежності від вимог користувача (номер етапу) має відображати список учасників фестивалю на обраному етапі за зразком. Вихід з форми відбувається тільки натисканням кнопки Рисунок 9 .

Рисунок 1 Рисунок 11

˗ Форма «Статистичні дані» містить вибірку вікових характеристик учасників на кожному етапі (мінімальний та максимальний вік учасників, обчислення середнього віку та вікова різниця). Поле «Вікова різниця» містить відомості про різницю у віці між найстаршим та наймолодшим учасником етапу фестивалю. Вихід з форми відбувається тільки натисканням кнопки Рисунок 12 .

Рисунок 13

˗ Форма «Характеристики куль» виводить характеристику повітряних куль за їх назвою. Вихід з форми відбувається натисканням кнопки Рисунок 14 .

Рисунок 15

˗ Форма «Діаграма» відображає середній вік учасників фестивалю на кожному етапі та не містить кнопок управління розміром вікна. Вихід з форми відбувається тільки натисканням кнопки Рисунок 16 .

Рисунок 17

Бажаємо успіху!

Журі та оргкомітет олімпіади.